Griffin Art Space Mecenasem festiwalu MFK 2014

Griffin Art Space Mecenasem festiwalu MFK 2014
Griffin Art Space, instytucja powołana przez Griffin Group w celu promowania sztuki i wspierania najważniejszych wydarzeń kulturalnych, została głównym Mecenasem 12. edycji festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.

Griffin Art Space to instytucja powołana przez Griffin Group, aby wspierać i promować sztukę. Założeniem Griffin Art Space jest ożywianie życia artystycznego i promowanie współpracy biznesu z kulturą. Głównym sposobem działania jest mecenat nad najciekawszymi wydarzeniami kulturalnymi oraz działalnością wyróżniających się instytucji kultury. Griffin Art Space wspiera między innymi: Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO, Galerię CZUŁOŚĆ, Miesiąc Fotografii w Krakowie. Równolegle Griffin Art Space organizuje wystawy i wydarzenia kulturalne pod własnym szyldem oraz buduje własną kolekcję sztuki.

 

Na Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014 jak co roku składa się kilkadziesiąt wydarzeń i wystaw prezentowanych w najbardziej prestiżowych przestrzeniach ekspozycyjnych Krakowa, m. in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Muzeum Manggha, a także w licznych galeriach prywatnych. Nowym, nietypowym miejscem na mapie festiwalowych wydarzeń będzie w tym roku Centrum Biurowe Lubicz, w którym odbędzie się wydarzenie specjalne MFK 2014 – IX Przegląd Portfolio.

 

Przegląd Portfolio to spotkanie twórców chcących zaprezentować i poddać ocenie swój dorobek doborowemu gronu recenzentów: krytyków, kuratorów, właścicieli galerii, przedstawicieli instytucji z Polski i zagranicy. Nowością w programie Przeglądu będzie w tym roku część otwarta – Portfolio Evening (sobota, 24 maja, godz. 18.00) – będąca okazją do spotkania, przy muzyce i lampce wina, z recenzentami i uczestnikami Przeglądu oraz obejrzenia najciekawszych portfolio. Wydarzenie to będzie także nieformalnym wernisażem wystawy najlepszych portfolio, które w formie projekcji multimedialnej będą prezentowane w Centrum Biurowym Lubicz (ul. Lubicz 23) od 25 maja aż do zakończenia festiwalu.

 

Dodatkową atrakcją IX Przeglądu Portfolio jest nagroda Griffin Art Space. Zwycięzca, wyłoniony spośród uczestników przez przedstawicieli Fundacji Sztuk Wizualnych i Mecenasa, otrzyma dwa egzemplarze profesjonalnie przygotowanej teczki z pracami, z których jedna zostanie zakupiona do kolekcji sztuki Griffin Art Space.

 

Więcej informacji: www.griffin-artspace.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.